top of page

Uluslararası Otel Isletmeciliği ve Gastronomi Okulu

Ec Iberia Group, İspanya'da bulunan Uluslararası Otel İşletmeciliği ve Gastronomi Okulu'nun kurucu ortaklarındandır ve tek Türkiye ve Orta Asya yetkilisidir.

Uluslararası Otel İşletmeciliği ve Gastronomi Okulu olarak İspanya'nın Cullera şehrindeki Cullera Holiday Hotel de yer almaktadır.


Uluslararası Otel İşletmeciliği ve Gastronomi Okulu, profesyonel bir ekipten oluşmuştur ve tüm çalışanlar öğrencilerin gastronomi sektöründe söz sahibi olmasını amaçlamaktadır.
Uluslararası Otel İşletmeciliği ve Gastronomi Okulu öğrencilere farklı mutfak kültürlerini öğrenebilecekleri uluslararası bir ortam sağlamaktadır.

Okulumuzun resmi web adresi : www.ihmgs.com    başvuru için  eciberiagroup@gmail.com

Okulumuzun Tanıtım Videosu

Ispanya Resmi Tanıtım Videosu

Neden İspanya'da Eğitim?

Bir ülkede eğitim alırken, o ülkenin tarihiyle, kültürüyle, diliyle de tanışmak gerekir. Bu yüzden Neden İspanya’da Eğitim derseniz; eğitim anlayışının yanı sıra, zengin tarihi, birçok kültürün harmanlandığı çok-kültürlü yapısı ve eğlenceli dilini söylemek yeterli olacaktır.

Dünyanın hatırı sayılır bir alanında İspanyolca hakimiyeti halen sürmektedir. Her ne kadar İngilizce her yerde geçerli bir dil olsa da insanlar kendi konuştukları anadillerini bilen yabancı insanlara ayrı bir sempati beslerler. Bu da eğitim alırken veya ticaret yaparken size artı bir değer kazandırır. Özellikle eğlenceli ve samimi üsluplarıyla İspanyollar Avrupa’nın önde gelen kültürlerinden birine sahiptir. Hele bir de futbola ilginiz varsa tam da doğru yerdesiniz demektir.

Neden İspanya’da Eğitim diye sorulacak bir soruya Madrid, Barcelona ve Malaga isimli şehirleri söylemek bile yeterince güçlü bir cevaptır. Eğlenceye olan düşkünlükleri ve gerçekten eğlenmeyi biliyor olmaları, zengin doğal güzellikleri ve samimi insanları ile İspanya, renkli kişiliklerin sıklıkla tercih ettiği ülkelerin başında gelir. Siz İspanya’da eğitim alarak aslında tüm Güney Amerika’yı keşfetmiş olacaksınız. Zira İspanyolcanın bu ülkeler üzerindeki ağırlığı çok fazladır.

İspanyolca öğrenmek isteyen öğrencilere Neden İspanya’da Eğitim diye soracak olurlarsa şunu hatırlatmak gerekir. İspanyolca İngilizceden sonra en fazla konuşulan dildir. Yirmiden fazla ülkede resmi dil olarak tanınmıştır. Ayrıca Avrupa Birliği de İspanyolcayı resmi dillerinden biri olarak kabul etmiştir. Yani Avrupa Birliği’ne girmek istiyorsanız veya o ülkelerle eğitimsel, ticari veya kültürel bir bağ kurmak istiyorsanız, nüfusunuzun belirli bir kısmına İspanyolca öğretmek işlerinizi çok kolaylaştıracaktır. İspanyolcaya olan ilginin diğer bir sebebi de Japonca da dahil olmak üzere Fransızca ve İngilizce ile de ortak kelimelere sahip olmasıdır.

İspanya’daki üniversitelerden alacağınız bir diploma Avrupa’nın her yerinde size iş yaptıracak ve herhangi bir ek sınavla karşılaşmayacaksınız. Zaten kısa bir süre sonra yarım milyona yakın insanın bu dili konuşacağını söyleyecek olursak İspanya’da eğitim almak oldukça cazip bir hale gelecektir.

bottom of page