top of page

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi ülkelerde ve bölümlerde staj yapılabilir?  

EC IBERIA GROUP, İspanya, Portekiz ve İtalya başta olmak üzere birçok farklı ülkedeki işletmelerde uzun yıllardır çalışmaktadır ve birçok işletmeninde Türkiye'de ki tek yetkili acentasıdır.
Mevcut her bölüm için staj imkanı sunabilmekteyiz.

  

​Staj programına kimler katılabilir? 

Staj programından 18-30 yaş arasında, hala üniversitede okumakta olan veya yeni mezun olmuş öğrenciler bu programdan faydalanabilirler.

  

Staj programı süreleri nedir?

Yurtdışı staj programında minimum staj süresi 2 ay, maksimum staj süresi ise 6 aydır. Turizm stajı katılım minimum 3 aydır.

 

  

Staj başvuru süresi nedir?

Stajınızı yılın herhangi bir zamanı yapabilirsiniz. Fakat, Erasmus Staj Hareketliliği vb. programlarla staja katılacak öğrencilerin staj yapacağı tarihleri üniversiteleri ile kararlaştırmaları gerekmektedir.

 

  

Gittiğim ülkenin dilini bilme zorunluluğu var mı?

Gittiğiniz ülkenin dilini bilme zorunluluğu yoktur. Staj yapılacak işletmeler, dünyaca ünlü işletmelerdir ve orta seviye bir ingilizce staj yapabilmek için yeterli olacaktır.

 

  

Staj başvuru süreci nedir?

Staj için gerekli olan önkoşulu sağlayan öğrencilerimiz,tarafımıza europass formatında ingilizce özgeçmişlerini göndererek ve staj yapacakları tarih aralığını ve bölüm isteklerini belirterek uluslararası kariyerleri için ilk adımı atmış olacaklardır.
Başvuru alındıktan sonra, maksimum 48 saat içinde öğrencimize telefon ve mail aracılığı ile staj yapacağı işletme,ülke ve şartlar hakkında bilgilendirme yapılacaktır.
Öğrencimiz,belirlenen şartları kabul ettiğinde kayıt işlemi ve diğer süreçlere başlanacaktır. Öğrenciye verilecek resmi davetiye mektubu,resmi belgeler,erasmus belgeleri kayıttan en geç bir hafta içinde öğrenciye teslim edilir.

  

Staja hangi programla katılabilirim?

Anlaşmalı olduğumuz işletmelerde, Erasmus Staj Hareketliliği, Leonardo Da Vinci, BTS,Grundtvig veya diğer Uluslarası programların yanı sıra bağımsız olarakda staj yapabilirsiniz.

  

Neden EC IBERIA GROUP'u tercih etmeliyim?

EC IBERIA GROUP, kurulduğu günden bugüne Türkiye'deki üniversitelerin neredeyse tamamından öğrenci almış, kurumlarla anlaşmalar yapmış ve binlerce öğrenciye başarılı bir şekilde staj hizmeti sağlamıştır.
İşletmemizde çalışan herkes, staja gönderdiğimiz ülkenin dilini ana dili seviyesinde bilmektedir. (İspanyolca,İngilizce,Portekizce,Fince)
Sektörde bizi öne çıkaran etken, öğrencilerimize sadece stajdan önce değil aynı zamanda staj süresince ve staj bitiminde her türlü desteği sağlamaktır.


Çalıştığımız işletmeler, dünyaca ünlü tanınmış işletmelerdir ve öğrencilerimizin kariyerine katkıları tartışılmazdır.


Sizleride küreselleşen dünyaya ayak uydurmak, kariyerinize uluslararası kalitede bir işletmede stajla başlamak ve yeni kültürler öğrenmek istiyorsanız;

 

Bizimle iletişime geçmeniz yeterli!

bottom of page