top of page

YURTDIŞI STAJ PROGRAMI HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

 
​Staj programına kimler katılabilir? 
Staj programından 18-40 yaş arasında, hala üniversitede okumakta olan veya yeni mezun olmuş öğrenciler bu programdan faydalanabilirler.

Staj programı süreleri nedir?
Yurtdışı staj programında minimum staj süresi 2 ay, maksimum staj süresi ise 6 aydır. İspanya'da ki turizm stajı süresi sadece 3 aydır.

Hangi ülkelerde ve bölümlerde staj yapılabilir?
EC IBERIA GROUP, İspanya, Malta, Portekiz, Fransa ve Finlandiya olmak üzere birçok farklı ülkedeki işletmelerde uzun yıllardır çalışmaktadır ve birçok işletmeninde Türkiye'de ki tek yetkili acentasıdır.
Mevcut her bölüm için staj imkanı sunabilmekteyiz.

Staj başvuru süresi nedir?
Stajınızı yılın herhangi bir zamanı yapabilirsiniz. Fakat, Erasmus Staj Hareketliliği vb. programlarla staja katılacak öğrencilerin staj yapacağı tarihleri üniversiteleri ile kararlaştırmaları gerekmektedir.

Gittiğim ülkenin dilini bilme zorunluluğu var mı?
Gittiğiniz ülkenin dilini bilme zorunluluğu yoktur. Staj yapılacak işletmeler, dünyaca ünlü işletmelerdir ve orta seviye bir ingilizce staj yapabilmek için yeterli olacaktır.

Staj başvuru süreci nedir?
Staj için gerekli olan önkoşulu sağlayan öğrencilerimiz,tarafımıza europass formatında ingilizce özgeçmişlerini göndererek ve staj yapacakları tarih aralığını ve bölüm isteklerini belirterek uluslararası kariyerleri için ilk adımı atmış olacaklardır.
Başvuru alındıktan sonra, maksimum 48 saat içinde öğrencimize telefon ve mail aracılığı ile staj yapacağı işletme,ülke ve şartlar hakkında bilgilendirme yapılacaktır.
Öğrencimiz,belirlenen şartları kabul ettiğinde kayıt işlemi ve diğer süreçlere başlanacaktır. Öğrenciye verilecek resmi davetiye mektubu,resmi belgeler,erasmus belgeleri kayıttan en geç bir hafta içinde öğrenciye teslim edilir.

Staja hangi programla katılabilirim?
Anlaşmalı olduğumuz işletmelerde, Erasmus Staj Hareketliliği, Leonardo Da Vinci, BTS,Grundtvig veya diğer Uluslarası programların yanı sıra bağımsız olarakda staj yapabilirsiniz.

Neden EC IBERIA GROUP'u tercih etmeliyim?
EC IBERIA GROUP, kurulduğu günden bugüne Türkiye'deki üniversitelerin neredeyse tamamından öğrenci almış, kurumlarla anlaşmalar yapmış ve binlerce öğrenciye başarılı bir şekilde staj hizmeti sağlamıştır.
İşletmemizde çalışan herkes, staja gönderdiğimiz ülkenin dilini ana dili seviyesinde bilmektedir. (İspanyolca,İngilizce,Portekizce,Fince)
Sektörde bizi öne çıkaran etken, öğrencilerimize sadece stajdan önce değil aynı zamanda staj süresince ve staj bitiminde her türlü desteği sağlamaktır.
Çalıştığımız işletmeler, dünyaca tanınmış işletmelerdir ve öğrencilerimizin kariyerine katkıları tartışılmazdır.
Yurtdışı partlerimize göz atmak için tıklayınız.

Sizleride küreselleşen dünyaya ayak uydurmak, kariyerinize uluslararası kalitede bir işletmede stajla başlamak ve yeni kültürler öğrenmek istiyorsanız;

​  


Neden yurt dışında eğitim almalıyım ?
Yurt dışında eğitim almak yabancı dil öğrenmenin en etkili yollarından biridir. Çünkü sosyal çevrenizdeki insanlar öğrenmek istediğiniz yabancı dili konuştuklarından daha kolay öğrenir ve pratik yaparsınız. Yurt dışında eğitim almak farklı ülkelere seyahat etmenizi sağlar. Yurt dışında eğitim alarak kariyerinize bir adım önde başlarsınız.Büyük şirketler dil eğitimini yurt dışında tamamlamış insanları daha çok tercih etmektedir.Yurt dışında eğitim aldığınız süre boyunca kendi başınıza bir hayat kurma ve yeni deneyimler yaşama şansı yakalrsınız. Çevrenizde değişik kültürlerde insanlar çok sayıda insan bulunacaktır. Farklı yaşam tarzları farklı kültürleri görecek ve bakış açınızı geliştireceksiniz.


Neden danışmanlık hizmeti almalıyım?
Herhangibir dil okuluna doğrudan başvurmanız ile EC IBERIA GROUP Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla  okula kayıt olmanızda arasında maddi açıdan bir fark yoktur. Hatta bazı dönemlerde bize özel  kampanyalardan yararlanarak daha ucuza bile eğitim alabilirsiniz.. Kendiniz için en doğru programı ve okulu bulmanızda, kayıt işlemleri sırasında okulla yazışmalarınızda, pasaport, vize, konaklama, ucuz uçak bileti bulma konularınının yanısıra yurtdışına çıkmadan ve çıktıktan sonraki bütün aşamalarda ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK sunuyoruz. Bu da sizin hem paranızı hem de zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmenize olanak sağlar. Profesyonel danışmanlarımız size her konuda yardımcı olmaktan memnunluk duyacaklardır.


Hangi program benim için en uygun?
EC IBERIA GROUP Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, sunduğu birçok program içinden sizin istekleriniz ve hedefleriniz doğrultusunda en uygun programı bulmanızda size yardımcı olacaktır. Tecrübeli danışmanlarımız sizi program seçiminde en  doğru şekilde yönlendireceklerdir. Programlar hakkında detaylı bilgi için EC IBERIA GROUP Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile irtibata geçiniz


Yurt dışında hangi dil eğitimlerini alabilirim?
Okuma, yazma, dinleme ve konuşma dersleri içeren genel dil eğitim programlarının dışında iş hayatınıza yönelik programlar, mesleki dil eğitim programları, sınavlara hazırlık programları (IELTS, TOEFL, TOEIC) ve üniversiteye giriş hazırlık programlarını alabilirsiniz.


Hangi ülkeyi tercih etmeliyim?
İngilizcenizi geliştirmeye ya da eğitiminizi yurtdışında devam ettirmeye karar verdiniz. Şimdi sıra hangi ülkeye gideceğinize karar vermekte. Anadili İngilizce olan bir ülke tercih edeceğinize göre , karar vermenizde sizin yurtdışında neler yapmak istediğiniz göz önünde bulundurulmalı. Kısa dönem dil kursları için en çok tercih edilen ülke elbette İngiltere'dir. Yakın olması ve eğitiminin kaliteli olması bunda en büyük etkendir. Amerika ise daha çok oranın büyüsünü yaşamak isteyenlerin tercih ettiği bir ülkedir. Uzun dönem kurslar , üniversite veya master eğitimini düşünenlerin öncelik verdiği ülkedir. Kaliteli yaşam koşullarıyla son zamanlarda gençler arasında popüler olan Kanada da kaliteli eğitimiyle ilk sıralarda yer almakta. Daha az bütçeyle iyi bir eğitim almak  isteyenler Avustralya'ya yönelmektedir. Avustralya, 24 hafta üzeri programlarda öğrencilere part-time çalışma izni verdiği için de oldukça rağbet görmektedir. Malta ise vize olmaması ve ekonomik şartlarından dolayı son zamanlarda yoğun olarak İngilizce eğitiminde öğrenciler tarafından seçilmektedir. EC IBERIA GROUP Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, size bu önemli seçiminizde yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


Yurt dışında eğitim almaya hangi dönemde başlamalıyım?
Dil okullarının genel dil programları her pazartesi başlamaktadır. Herhangi bir pazartesi günü kursa başlayabilirsiniz.Ancak Sertifika ve diploma programlarıyla bazı dil okullarının paket programları ve özel amaçlı programlarının başlangıç tarihleri farklılık gösterebilir. Kurs başlangıç tarihlerini  hakkında okullarımızın kendi broşürlerinden ya da danışmanlarımızdan bilgi edinebilirsiniz.


Eğitime başlamadan ne kadar önce başvuru yapmalıyım?
Bu süre gitmek istediğiniz sezona ve ülkeye göre 3 hafta ile 2 ay arasında değişikllik gösterir. Danışmanlarımızla birlikte gitmek istediğiniz okulu belirledikten sonra, okula başlamak istediğiniz tarihten en az 4-5 hafta önce kayıt yaptırmanızı öneririz.  Kayıt işlemleri, pasaport ve vize başvuruları, konaklama ayarlanması gibi işlemlerinizin rahat yürütülebilmesi, zamanında ve eksiksiz yapılabilmesi için mümkün olduğu kadar erken başvuru yapmanızı öneririz.


Ne kadar süre bir dil eğitimi benim için yeterli olacaktır?
Kaç hafta ya da kaç ay eğitim almanız gerektiği, sizin dil seviyenize ve amacınıza göre değişiklik gösterir. Ayrıca bu süreyi bütçeniz ve zamanınız da etkileyecektir. Danışmanlarımız bu süreyi belirlemenizde sizlere en iyi şekilde hizmet vereceklerdir. 


Yurt dışında dil eğitimleri ücreti ne kadardır? Bütçeme uygun bir program bulabilir miyim?
TRUVA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, size  çok geniş bir okul yelpazesi sunacaktır. Danışmanlarımızın da yardımlarıyla mutlaka bütçenize ve kişisel tercihlerinize uygun bir okul,program bulursunuz.


Yurt dışında dil eğitimi almak için yaş sınırlaması var mı? Yetişkinler de katılabilir mi?
Yurtdışında dil eğitimi için yaş sınırı yoktur. Fakat her program için belirlenmiş bir minimum yaş sınırı vardır. Genel dil programlarına herkesle beraber katılabileceğiniz gibi bazı dil okullarının yetişkinlere özel sunduğu programları da tercih edebilirsiniz.


Çalıştığınız okullardan birine kendim başvursam daha avantajlı olmaz mıyım?
Herhangibir dil okuluna doğrudan başvurmanız ile EC IBERIA GROUP Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla  okula kayıt olmanızda arasında maddi açıdan bir fark yoktur. Hatta bazı dönemlerde bizim kampanyalarımızı veya burslarımızı yakalayarak daha ucuza bile mal edebilirsiniz. Kendiniz için en doğru programı ve okulu bulmanızda, kayıt işlemleri sırasında okulla yazışmalarınızda, pasaport, vize, konaklama, ucuz uçak bileti bulma konularınının yanısıra yurtdışına çıkmadan ve çıktıktan sonraki bütün aşamalarda ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK sunuyoruz. Bu da sizin hem paranızı hem de zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmenize olanak sağlar. Profesyonel danışmanlarımız size her konuda yardımcı olmaktan memnunluk duyacaklardır.


Size hizmetleriniz karşılığında ek bir ücret ödeyecek miyim?
Kesinlikle hayır ! Size EC IBERIA GROUP Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından sunulan danışmalık hizmetleri karşılığında herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz.


Vize alabilir miyim?
Vizeye başvurmadan önce durumunuz tecrübeli danışmanlarımız tarafından değerlendirilecektir. Gerekli koşulları sağladığınız takdirde dosyanızın hazırlanmasını ve evrak çevirilerinizi yaparak iyi ve detaylı bir vize dosyası hazırlamamız için, danışmanlarımız sizlere kaliteli bir hizmet sunacaktır.
 
IELTS nedir?
IELTS sınavı ülkemizde son yıllarda en çok tercih edilen uluslararası İngilizce seviye belirleme sınavlarının başında geliyor.IELTS sınavına girenlerin çoğunluğunu, üniversitelerin hazırlık sınıflarını atlamak isteyen öğrenciler, akademik dünyaya adım atmak isteyen lisans mezunları ve İngilizce seviyelerini kanıtlamak isteyen çalışanlar oluşturuyor. Dünyada yaklaşık 130 ülkede, 2 milyondan fazla kişinin girdiği IELTS sınavı,  IDP: IELTS Avustralya, British Council ve Cambridge Üniversitesi ESOL Sınavları. IELTS, 2011 yılından bu yana ortağı British Council’in yanısıra IDP-IELTS Avustralya’nın Türkiye ofisi tarafından da gerçekleştirilmektedir. ​

YURTDIŞI DİL KURSU PROGRAMI HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

bottom of page